O vinařství

Vinařství Čapka

Vinařství Čapka navazuje na dlouholetou rodinnou tradici vinaření, jejíž počátky sahají až do konce 19. století. Mladý vinař Martin Čapka v posledních letech postupně přebral vinařství po svém otci Karlovi, a je tak již pátou vinařskou generací v řadě.

Vinice rodiny Čapkovy se rozkládají na výměře cca 5 ha, a to převážně v obci Josefov, na jedinečné viniční trati Kukvička. V této oblasti se mimo tradičních bílých odrůd dobře daří i odrůdám modrým, což umožňuje vyrábět vysoce kvalitní červená vína.

Z hlediska objemu produkce se jedná spíše o menší vinařství, o to více péče však může být věnováno hroznům i vínu.

Celý výrobní proces od pěstování hroznů, přes jejich zpracování až po následnou výrobu vína je postaven na respektu k tradičním metodám. V souladu s neustálým vývojem a novými poznatky ve vinařském oboru jsou však aktivně využívány také moderní postupy a technologie, jako je např. šetrná cross-flow filtrace nebo řízené kvašení vína. Červená vína zrají po dobu několika let v dubových sudech, čímž získávají plnou a dlouhou chuť.

V nabídce naleznete vína těchto odrůd: Sylvánské zelené, Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Rulandské šedé, Sauvignon, Tramín, Chardonnay, Hibernal, Aurelius, Pálava, Cabernet Moravia, Zweigeltrebe, Svatovavřinecké a Frankovka.

Od základní řady je speciální lahví i etiketou odlišena exkluzivní řada „Premium“. Jedná se o limitované edice bílých i červených vín, jejichž výroba je zakončena delším zráním v sudech a následně v lahvích.

Jste-li milovníky kvalitních přívlastkových vín vyráběných moderním způsobem, přitom však s láskou a citem, jste zde na správném místě.

Vinařství Čapka

Vinařství Čapka

POKRAČOVANÍM POTVRZUJI, ŽE JSEM STARŠÍ 18 LET